CeilingMastak

Інфрачервоний обігрівач стельовий - класифікація


Зміст статті:

1. Як працює інфрачервоний обігрівач
2. Класифікація інфрачервоних обігрівачів
3. Переваги інфрачервоних стельових обігрівачів
4. Вибір інфрачервоного обігрівача
5. Характеристики популярних моделей

Нерідко централізованого опалення у квартирах недостатньо, щоб в зимовий час забезпечити комфортні умови проживання, тому і виникає необхідність в установці додаткових обігрівачів. Передові технології зробили велику еволюцію у цій сфері, що допомагає покращувати побут людини. Інфрачервоні обігрівачі стельові є оптимальним рішенням у більшості випадків. Такі прилади – відмінна альтернатива масляним радіаторам та іншим видам опалення приміщень. Інфрачервоний стельовий обігрівач має переваги і недоліки, про які необхідно знати споживачеві.
інфрачервоні обігрівачі стельові півонія

Як працює інфрачервоний обігрівач


Неможливо оцінити переваги, якими володіє інфрачервоний обігрівач стельовий, якщо не розібратися, яким чином він функціонує. Як правило, традиційні прилади, такі як тепловентилятори, конвектори та батареї опалення працюють на основі принципу конвекції: вони нагрівають повітря, який передає тепло знаходяться в приміщенні людей і предметів обстановки.

Але цей спосіб обігріву має наступні недоліки:

 • в кімнаті відбувається розшарування повітряних мас, оскільки теплий потік піднімається до стелі, а внизу, над підлоговим покриттям розташовується холодний ділянку;
 • переміщення повітря, має різну температуру, у підсумку призводить до утворення протягів;
 • для нагрівання приміщення потрібно багато часу і комфортний температурний режим можна досягти не відразу. Цей недолік має відношення, в тому числі і до автономних опалювальних систем, оскільки для отримання потрібного ефекту від моменту їх включення до досягнення результату потрібен не один год;
 • у приміщенні зростає рівень втрат тепла. Основними причинами тепловтрат в будинках є неутеплені стіни і стельове перекриття, погано герметизовані вікна.

інфрачервоні обігрівачі стельові
Стельові інфрачервоні обігрівачі побутові (див. фото) функціонують за абсолютно іншим принципом. Вони нагрівають не повітря, а предмети обстановки, на які спрямоване випромінювання. Іншими словами від нагрівального елемента, вмонтованого в інфрачервоний обігрівач, теплова енергія спрямовується на об'єкти, розташовані в кімнаті – на людей, підлога, стіни, меблі. Нагрівання навколишнього простору здійснюється в другу чергу. Приміщення, в якому перебувають члени сім'ї, які дуже швидко прогрівається до комфортної температури.

Класифікація інфрачервоних обігрівачів


Сучасні стельові інфрачервоні обігрівачі розрізняють за джерелом теплового інфрачервоного випромінювання і класифікують по типу приміщення, в якому його експлуатувати.

За джерелами тепла вони бувають:

 • газовими;
 • електричними;
 • електричними плівковими.


Стельові газові інфрачервоні обігрівачі працюють на газо-повітряної суміші, спалюваної всередині корпусу на поверхні термостійких перфорованих пластин. Але з причини значної потужності таких приладів їх можна встановлювати в житлових приміщеннях. У той же час для вулиці або заводських цехів такі обігрівачі є оптимальним вибором.
інфрачервоні плівкові обігрівачі стельові
Стельові інфрачервоні електричні обігрівачі можна встановлювати як в житлових, так і у виробничих приміщеннях. Принцип їх функціонування заснований на використанні трубчастого електронагрівача або відкритої спіралі. Однією з важливих деталей приладу є дзеркало (рефлектор), що відбиває інфрачервоні промені у бік приміщення, саме так влаштовані стельові обігрівачі для дачі.

Інфрачервоні плівкові обігрівачі стельові – це різновид приладів, що працюють на електриці. Вони нагрівають кімнату за рахунок входять в їх конструкцію карбонових елементів. Плівковий прилад можна застосовувати для обігріву локальних зон у житлових будинках або квартирах.

За призначенням приміщень виділяють два види стельових обігрівачів: для промислових об'єктів та для побутових потреб.

Прилади для виробничих будівель характеризуються високою потужністю, значними розмірами та значним рівнем енергоспоживання. Монтують промислові обігрівачі під стельовим перекриттям цехів або використовують для цих цілей спеціальні стовпи. Крім цього їх встановлюють в зимових садах, теплицях або на відкритих майданчиках, де необхідний обігрів.

В побуті користуються інфрачервоними обігрівачами електричного типу. У них відносно невисока потужність, їх часто поміщають в корпуси, виконані з урахуванням дизайну в певному стилі, тому вони нерідко виглядають як предмети інтер'єру. Також для побутових цілей популярні стельові карбонові обігрівачі.

Переваги інфрачервоних стельових обігрівачів


Завдяки ряду переваг, які є у інфрачервоних обігрівачів, ці прилади стають все більш популярними як в побуті, так і промисловому виробництві:

 • забезпечують досить ефективний обігрів. Раніше говорилося, що стельові інфрачервоні обігрівачі гріють об'єкти, що знаходяться в приміщенні, а не повітря. Навколишній простір отримує тепло рівномірно, повітряні маси не циркулюють і таким чином виникнення протягів зводиться до мінімуму;
 • енергоефективність. Підтвердженням цього є високий, близько 90% ККД інфрачервоних приладів, що свідчить про витрачання майже всієї енергії саме на обігрів приміщень. Такі обігрівачі прогрівають кімнату швидше інших пристроїв, що дозволяє економити на споживанні електрики (прочитайте також: "Інфрачервоний стелю"). Інфрачервоний обігрівач з терморегулятором відключає його від живлення при досягненні необхідного рівня температури;
  плівковий інфрачервоний обігрівач
 • безпека. У порівнянні з традиційно використовуваними радіаторами, не кажучи про електрокаміна та інших напівкустарних нагрівальних приладах, інфрачервоні обігрівачі пожежобезпечні. Крім цього вони не сушать повітря і не зменшують вміст кисню у навколишньому просторі в приміщенні. Оскільки склад повітря позначається на здоров'я маленьких дітей, інфрачервоний обігрівач вважається оптимальним рішенням у питанні опалення дитячих кімнат;
 • екологічність. При виробництві побутових приладів не використовуються токсичні, небезпечні для здоров'я людей матеріали, тому електричний, у тому числі плівковий інфрачервоний обігрівач є абсолютно безпечними і екологічними;
 • простота установки і практичність. Ці прилади випускають в корпусах, які вже мають всі необхідні для монтажу кріпильні елементи, в них передбачено як настінне, так і стельове розміщення. У більшості випадків, щоб зафіксувати обігрівач, достатньо закріпити на стельовому перекритті два гака і навісити на них корпус. У тому випадку, коли прилад потрібно встановити на гіпсокартонну конструкцію, необхідно закласти опорний брус або закріпити кронштейни крізь гіпсокартон в стельове перекриття;
 • безшумна робота;
 • монтаж на стелю інфрачервоного опалення дозволяє залишати поверхню стін і підлоги вільними і не задіяти площа приміщення;
 • встановлені в обігрівачах нагрівальні елементи мають значний термін служби, ніж гарантується довговічність їх функціонування.


Вибір інфрачервоного обігрівача


Ультрафіолетовий обігрівач стельовий можна застосовувати як у якості додаткового, так і для основного нагрівального приладу.
інфрачервоний обігрівач з терморегулятором
Виходячи із завдань, які вирішує його монтаж, слід підбирати визначену модель обігрівального приладу:

 • важливе значення при виборі має потужність інфрачервоного обігрівача. Якщо це буде основне джерело тепла, тоді цей параметр повинен дорівнювати приблизно 100 Вт/м2 при висоті полку в приміщенні не більше 3,5 метра;
 • необхідно враховувати товщину стін і вид будматеріалів, з яких вони побудовані, а також особливості стельового перекриття, якість та вид віконних рам (старі дерев'яні або енергозберігаючі склопакети).


Як вибрати стельовий обігрівач, детальніше на відео:


Характеристики популярних моделей


Вибір певної моделі сучасного інфрачервоного обігрівача для установки на стелі для мало обізнаних у цьому питанні людей може викликати утруднення, оскільки їх асортимент вражає різноманітністю.

Серед приладів, наданих на вітчизняному ринку, особливої уваги заслуговують наступні прилади:

 1. Інфрачервоні обігрівачі стельові Півонія. На сьогодні це найбільш відомі на вітчизняному ринку стельові ІЧ обігрівачі. Їх робота заснована на використанні керамічного нагрівального елемента. Корпус цих обігрівачів має округлу форму, завдяки чому забезпечується ефективне розсіювання променів на поверхні об'єктів, що перебувають у приміщенні. Цей керамічний стельовий обігрівач працює абсолютно безшумно. Керамічне покриття, яке наноситься за сучасною технологією, значно підвищує ККД приладу і сприяє збільшенню коефіцієнта теплового випромінювання. В рамках цієї серії виготовляються декоративні прозорі стельові обігрівачі скляні «ТермоГласс», мають корпус, виготовлений повністю із загартованого високоміцного скла.
  стельові інфрачервоні обігрівачі побутові
 2. Інфрачервоні обігрівачі стельові Алмак. Відрізняються в порівнянні з іншими моделями більш вигідною ціною і хорошими експлуатаційними параметрами. Ці прилади виробляють в алюмінієвих корпусах, тому вони мають привабливий вигляд, а завдяки захисту від корозійних процесів продовжується термін їх роботи.
 3. Інфрачервоні обігрівачі стельові Еколайн. Їх відрізняє високий ККД, тривалий термін експлуатації (близько 30 років). Вважаються оптимальним варіантом для застосування в побуті. Такий прилад можна легко демонтувати і потім встановити в іншій кімнаті, якщо в даний момент він більше потрібен в іншому місці. Має невеликі габаритні розміри. Пожежна безпека і екологічність даних обігрівачів дозволяє експлуатувати їх в дитячих дошкільних установах.
 4. Довгохвильові стельові обігрівачі Білюкс. Вони використовуються як у виробничих, так і в житлових приміщеннях. Нагрівальний елемент в них швидко гріється і також швидко остигає, завдяки чому можна забезпечити економію електроенергії там, де потрібно обігрів приміщення не постійний, а час від часу.


Як свідчить практика, стельові інфрачервоні обігрівачі заслуговують уваги вітчизняних споживачів, якщо необхідно забезпечити якісне опалення в приватному будинку або у квартирі. Вони здатні значно поліпшити домашню атмосферу.

Інфрачервоний обігрівач стельовий - класифікація

<div> <div> <br> </div> Зміст статті:<br> <br> 1. <a href="#1">Як працює інфрачервоний обігрівач</a><br> 2. <a href="#2">Класифікація інфрачервоних обігрівачів</a><br> 3. <a href="#3">Переваги інфрачервоних стельових обігрівачів</a><br> 4. <a href="#4">Вибір інфрачервоного обігрівача</a><br> 5. <a href="#5">Характеристики популярних моделей</a><br> <br> Нерідко централізованого опалення у квартирах недостатньо, щоб в зимовий час забезпечити комфортні умови проживання, тому і виникає необхідність в установці додаткових обігрівачів. Передові технології зробили велику еволюцію у цій сфері, що допомагає покращувати побут людини. Інфрачервоні обігрівачі стельові є оптимальним рішенням у більшості випадків. Такі прилади – відмінна альтернатива масляним радіаторам та іншим видам опалення приміщень. Інфрачервоний стельовий обігрівач має переваги і недоліки, про які необхідно знати споживачеві.<br> <img width="580" alt="інфрачервоні обігрівачі стельові півонія" src="/upload/medialibrary/d1b/d1b976839c8861b29c8a86a7ac82eed3.jpg" height="399" border="0" title="стельові газові інфрачервоні обігрівачі"><br> <h2><a name="1"></a><a name="1"></a>Як працює інфрачервоний обігрівач</h2> <br> Неможливо оцінити переваги, якими володіє інфрачервоний обігрівач стельовий, якщо не розібратися, яким чином він функціонує. Як правило, традиційні прилади, такі як тепловентилятори, конвектори та батареї опалення працюють на основі принципу конвекції: вони нагрівають повітря, який передає тепло знаходяться в приміщенні людей і предметів обстановки.<br> <br> Але цей спосіб обігріву має наступні недоліки:<br> <br> <ul> <li>в кімнаті відбувається розшарування повітряних мас, оскільки теплий потік піднімається до стелі, а внизу, над підлоговим покриттям розташовується холодний ділянку;</li> <li>переміщення повітря, має різну температуру, у підсумку призводить до утворення протягів;</li> <li>для нагрівання приміщення потрібно багато часу і комфортний температурний режим можна досягти не відразу. Цей недолік має відношення, в тому числі і до автономних опалювальних систем, оскільки для отримання потрібного ефекту від моменту їх включення до досягнення результату потрібен не один год;</li> <li>у приміщенні зростає рівень втрат тепла. Основними причинами тепловтрат в будинках є неутеплені стіни і стельове перекриття, погано герметизовані вікна.</li> </ul> <br> <img width="620" alt="інфрачервоні обігрівачі стельові" src="/upload/medialibrary/124/1240e70271557ff50fe36bd5cbd82641.jpg" height="337" border="0" title="інфрачервоний обігрівач стельовий"><br> Стельові інфрачервоні обігрівачі побутові (див. фото) функціонують за абсолютно іншим принципом. Вони нагрівають не повітря, а предмети обстановки, на які спрямоване випромінювання. Іншими словами від нагрівального елемента, вмонтованого в інфрачервоний обігрівач, теплова енергія спрямовується на об'єкти, розташовані в кімнаті – на людей, підлога, стіни, меблі. Нагрівання навколишнього простору здійснюється в другу чергу. Приміщення, в якому перебувають члени сім'ї, які дуже швидко прогрівається до комфортної температури.<br> <br> <h2><a name="2"></a><a name="2"></a>Класифікація інфрачервоних обігрівачів</h2> <br> Сучасні стельові інфрачервоні обігрівачі розрізняють за джерелом теплового інфрачервоного випромінювання і класифікують по типу приміщення, в якому його експлуатувати.<br> <br> За джерелами тепла вони бувають:<br> <br> <ul> <li>газовими;</li> <li>електричними;</li> <li>електричними плівковими.</li> </ul> <br> <br> Стельові газові інфрачервоні обігрівачі працюють на газо-повітряної суміші, спалюваної всередині корпусу на поверхні термостійких перфорованих пластин. Але з причини значної потужності таких приладів їх можна встановлювати в житлових приміщеннях. У той же час для вулиці або заводських цехів такі обігрівачі є оптимальним вибором.<br> <img width="580" alt="інфрачервоні плівкові обігрівачі стельові" src="/upload/medialibrary/94c/94ccbbecb70c78b45d8f19a57a582086.jpg" height="405" border="0" title="ультрафіолетовий обігрівач стельовий"><br> Стельові інфрачервоні електричні обігрівачі можна встановлювати як в житлових, так і у виробничих приміщеннях. Принцип їх функціонування заснований на використанні трубчастого електронагрівача або відкритої спіралі. Однією з важливих деталей приладу є дзеркало (рефлектор), що відбиває інфрачервоні промені у бік приміщення, саме так влаштовані <a href="/repair-and-maintenance/thermal-insulation/yak-vibrati-stelovij-obigrivach-dlya-dachi.html">стельові обігрівачі для дачі</a>.<br> <br> Інфрачервоні плівкові обігрівачі стельові – це різновид приладів, що працюють на електриці. Вони нагрівають кімнату за рахунок входять в їх конструкцію карбонових елементів. Плівковий прилад можна застосовувати для обігріву локальних зон у житлових будинках або квартирах.<br> <br> <blockquote> За призначенням приміщень виділяють два види стельових обігрівачів: для промислових об'єктів та для побутових потреб. </blockquote> <br> Прилади для виробничих будівель характеризуються високою потужністю, значними розмірами та значним рівнем енергоспоживання. Монтують промислові обігрівачі під стельовим перекриттям цехів або використовують для цих цілей спеціальні стовпи. Крім цього їх встановлюють в зимових садах, теплицях або на відкритих майданчиках, де необхідний обігрів.<br> <br> В побуті користуються інфрачервоними обігрівачами електричного типу. У них відносно невисока потужність, їх часто поміщають в корпуси, виконані з урахуванням дизайну в певному стилі, тому вони нерідко виглядають як предмети інтер'єру. Також для побутових цілей популярні стельові карбонові обігрівачі.<br> <br> <h2><a name="3"></a><a name="3"></a>Переваги інфрачервоних стельових обігрівачів</h2> <br> Завдяки ряду переваг, які є у інфрачервоних обігрівачів, ці прилади стають все більш популярними як в побуті, так і промисловому виробництві:<br> <br> <ul> <li>забезпечують досить ефективний обігрів. Раніше говорилося, що стельові інфрачервоні обігрівачі гріють об'єкти, що знаходяться в приміщенні, а не повітря. Навколишній простір отримує тепло рівномірно, повітряні маси не циркулюють і таким чином виникнення протягів зводиться до мінімуму;</li> <li>енергоефективність. Підтвердженням цього є високий, близько 90% ККД інфрачервоних приладів, що свідчить про витрачання майже всієї енергії саме на обігрів приміщень. Такі обігрівачі прогрівають кімнату швидше інших пристроїв, що дозволяє економити на споживанні електрики (прочитайте також: "<a href="/repair-and-maintenance/thermal-insulation/infrachervona-plivka-na-stelyu-aktualno-i-praktichno.html">Інфрачервоний стелю</a>"). Інфрачервоний обігрівач з терморегулятором відключає його від живлення при досягненні необхідного рівня температури;<br> <img width="620" alt="плівковий інфрачервоний обігрівач" src="/upload/medialibrary/e23/e23d13fd83cb37edbe443d01ec8b1abb.jpg" height="249" border="0" title="стельові обігрівачі скляні"><br> </li> <li>безпека. У порівнянні з традиційно використовуваними радіаторами, не кажучи про електрокаміна та інших напівкустарних нагрівальних приладах, інфрачервоні обігрівачі пожежобезпечні. Крім цього вони не сушать повітря і не зменшують вміст кисню у навколишньому просторі в приміщенні. Оскільки склад повітря позначається на здоров'я маленьких дітей, інфрачервоний обігрівач вважається оптимальним рішенням у питанні опалення дитячих кімнат;</li> <li>екологічність. При виробництві побутових приладів не використовуються токсичні, небезпечні для здоров'я людей матеріали, тому електричний, у тому числі плівковий інфрачервоний обігрівач є абсолютно безпечними і екологічними;</li> <li>простота установки і практичність. Ці прилади випускають в корпусах, які вже мають всі необхідні для монтажу кріпильні елементи, в них передбачено як настінне, так і стельове розміщення. У більшості випадків, щоб зафіксувати обігрівач, достатньо закріпити на стельовому перекритті два гака і навісити на них корпус. У тому випадку, коли прилад потрібно встановити на гіпсокартонну конструкцію, необхідно закласти опорний брус або закріпити кронштейни крізь гіпсокартон в стельове перекриття;</li> <li>безшумна робота;</li> <li>монтаж на стелю інфрачервоного опалення дозволяє залишати поверхню стін і підлоги вільними і не задіяти площа приміщення;</li> <li>встановлені в обігрівачах нагрівальні елементи мають значний термін служби, ніж гарантується довговічність їх функціонування.</li> </ul> <br> <br> <h2><a name="4"></a><a name="4"></a>Вибір інфрачервоного обігрівача</h2> <br> Ультрафіолетовий обігрівач стельовий можна застосовувати як у якості додаткового, так і для основного нагрівального приладу.<br> <img width="580" alt="інфрачервоний обігрівач з терморегулятором" src="/upload/medialibrary/691/691c160f3a16cedd594f25b4ec11786f.jpg" height="387" border="0" title="стельові інфрачервоні електричні обігрівачі"><br> Виходячи із завдань, які вирішує його монтаж, слід підбирати визначену модель обігрівального приладу:<br> <br> <ul> <li>важливе значення при виборі має потужність інфрачервоного обігрівача. Якщо це буде основне джерело тепла, тоді цей параметр повинен дорівнювати приблизно 100 Вт/м2 при висоті полку в приміщенні не більше 3,5 метра;</li> <li>необхідно враховувати товщину стін і вид будматеріалів, з яких вони побудовані, а також особливості стельового перекриття, якість та вид віконних рам (старі дерев'яні або енергозберігаючі склопакети).</li> </ul> <br> <br> Як вибрати стельовий обігрівач, детальніше на відео: <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/VGM6vlLkxvE?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <br> <br> <h2><a name="5"></a><a name="5"></a>Характеристики популярних моделей</h2> <br> Вибір певної моделі сучасного інфрачервоного обігрівача для установки на стелі для мало обізнаних у цьому питанні людей може викликати утруднення, оскільки їх асортимент вражає різноманітністю.<br> <br> Серед приладів, наданих на вітчизняному ринку, особливої уваги заслуговують наступні прилади:<br> <br> <ol> <li>Інфрачервоні обігрівачі стельові Півонія. На сьогодні це найбільш відомі на вітчизняному ринку <a href="/repair-and-maintenance/thermal-insulation/stelovij-ich-obigrivach-_-oglyad-vidiv-infrachervonih-obigrivachiv-dlya-domu-perevagi-i-nedoliki.html">стельові ІЧ обігрівачі</a>. Їх робота заснована на використанні керамічного нагрівального елемента. Корпус цих обігрівачів має округлу форму, завдяки чому забезпечується ефективне розсіювання променів на поверхні об'єктів, що перебувають у приміщенні. Цей керамічний стельовий обігрівач працює абсолютно безшумно. Керамічне покриття, яке наноситься за сучасною технологією, значно підвищує ККД приладу і сприяє збільшенню коефіцієнта теплового випромінювання. В рамках цієї серії виготовляються декоративні прозорі стельові обігрівачі скляні «ТермоГласс», мають корпус, виготовлений повністю із загартованого високоміцного скла.<br> <img width="580" alt="стельові інфрачервоні обігрівачі побутові" src="/upload/medialibrary/138/138ed0acd0145fd66da4d1de09e73463.jpg" height="385" border="0" title="довгохвильові стельові обігрівачі"><br> </li> <li>Інфрачервоні обігрівачі стельові Алмак. Відрізняються в порівнянні з іншими моделями більш вигідною ціною і хорошими експлуатаційними параметрами. Ці прилади виробляють в алюмінієвих корпусах, тому вони мають привабливий вигляд, а завдяки захисту від корозійних процесів продовжується термін їх роботи.</li> <li>Інфрачервоні обігрівачі стельові Еколайн. Їх відрізняє високий ККД, тривалий термін експлуатації (близько 30 років). Вважаються оптимальним варіантом для застосування в побуті. Такий прилад можна легко демонтувати і потім встановити в іншій кімнаті, якщо в даний момент він більше потрібен в іншому місці. Має невеликі габаритні розміри. Пожежна безпека і екологічність даних обігрівачів дозволяє експлуатувати їх в дитячих дошкільних установах.</li> <li>Довгохвильові стельові обігрівачі Білюкс. Вони використовуються як у виробничих, так і в житлових приміщеннях. Нагрівальний елемент в них швидко гріється і також швидко остигає, завдяки чому можна забезпечити економію електроенергії там, де потрібно обігрів приміщення не постійний, а час від часу.</li> </ol> <br> <br> Як свідчить практика, стельові інфрачервоні обігрівачі заслуговують уваги вітчизняних споживачів, якщо необхідно забезпечити якісне опалення в приватному будинку або у квартирі. Вони здатні значно поліпшити домашню атмосферу. <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/KH2TLWbtb9M?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/-gZ2ibyFp-4?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> </div> <br>